+38 (044) 501 38 89 +38 (066) 980 49 33
+38 (063) 055 87 39 +38 (098) 108 76 56

ОВД ТИ МОЄ, ОВД. ЧАСТИНА 2

01 Червня 2021
ОВД ТИ МОЄ, ОВД. ЧАСТИНА 2

Сьогодні ми хочемо продовжити тему про "Оцінку впливу на довкілля". За посиланням Ви знайдете ✅ 1 частину та відповіді на такі маленькі запитання 👉 "1️⃣ А мені ОВД треба? 2️⃣ А де мені висновок отримувати: в Мінприроди чи в уповноваженому територіальному органі з питань екології та природних ресурсів? 3️⃣ Скільки це займає часу⏳? 4️⃣ Чи може наше підприємство написати ОВД та отримати висновок своїми силами?"

А тепер йдемо далі😉

5️⃣ Як обрати розробника ОВД? Звичайно, перша відповідь, яка проситься, це саме за вартістю. Однак, як ми сподіваємось, Ви зрозуміли з попереднього питання, вартість не є основним критерієм. Вона може виступати інструментом попереднього відбору. Ми радимо зібравши цінові пропозиції з декількох компаній відкинути аномально низькі та відверто завищені і обирати з тих компаній, які залишаться приблизно в середньому та трохи вище середнього діапазоні ціни.

🔸 На що ще звернути увагу?

📍 На те, коли Вам назвали остаточну вартість. Чи задавали Вам уточнюючі питання стосовно характеру діяльності, площі, обсягів видобутку.

📍 На терміни розробки. Якщо вони співпадають з законодавчими термінами проведення процедури, дізнайтесь, якими силами буде розроблятись Ваш звіт. Якщо терміни суттєво перевищують необхідні Вам, попросіть обґрунтувати їх. Можливо терміни обґрунтовані складністю об’єкту, але в такому разі грамотний проектант завжди надасть Вам адекватні та зрозумілі аргументи. Не задовольняйтесь відповідями: «все дуже складно, і Ви не фахівець, як мені Вам пояснити». Так, ОВД складний документ, але не дисертація з вищої математики, і пояснити його перебіг та нюанси зрозумілими термінами можливо людині, яка працює в надрокористуванні.

📍 На штат співробітників. Їх освіту, дипломи, дозволи та спецкурси. Це не самий вагомий аргумент і ми вже писали, що немає специфічних вимог до розробників ОВД. Відсутність дипломи, дозволи та спецкурси, основних та додаткових, не заважає, але… наявність суттєво пришвидшує терміни та підвищує якість робіт.

📍 Знов таки до штату. Надрокористування – дуже специфічний вид діяльності. Так, ОВД – це екологія. Але з досвіду можемо сказати, що екологу набагато легше розбиратись в роботі Вашого підприємства, якщо в сусідньому кабінеті в нього сидить геолог, гірничий інженер або гідрогеолог. Тай і Вам як замовнику легше. Чим? Розробник буде Вас турбувати лише уточнюючими питаннями, які стосуються саме Вашого підприємства, а не просити пояснити загальні питання.

📍 Ну і головний критерій. Закону про ОВД більше двох років. Це не перші місяці, коли ніхто не знав, що це за звір і з чим його їдять. Питайте кількість розроблених ОВД та отриманих висновків. Кількість висновків отриманих в Мінприроді та областях. Перевірте отриману відповідь по реєстру. Ознайомтесь зі звітами, які розробила компанія. Попросіть референт-лист та зв’яжіться з вказаними там клієнтами.

Так, ми розуміємо, що аналіз розробників перед підписанням договору – це кропітка і можливо Вам здається, зайва робота. Але це Ваші гроші і Ваше родовище. Це Ваше підприємство почне працювати в найкоротші терміни або застрягне на етапі запуску через відсутність ОВД.

ℹ️ Для прикладу наведемо цифри нашої компанії станом на сьогодні:

🔹 Розпочато справ ОВД в сфері надрокористування:

- всього – 51;

- в тому числі Мінприроди – 11;

- в тому числі місцеві – 40;

з них:

- тверді корисні копалини – 19;

- підземні води – 32.

🔹 Отримано висновків з ОВД в сфері надрокористуванні:

- всього – 34;

- в тому числі Мінприроди – 11;

- в тому числі місцеві – 40;

з них:

- тверді корисні копалини – 8;

- підземні води – 24.

🔹 Знаходяться на різних етапах проходження процедури ОВД – 17.

6️⃣ Намалюйте дорожню карту! Розкажіть всі етапи, що і як!

На ці питання ми чули від клієнтів, що вони чують 3 варіанта відповідей:

1) «В Законі все розписано, що Вам не зрозуміло?»

2) «Заключаємо договір, платите попередню оплату і все розтолкуємо»

3) «Дорожню карту? Зараз. Давайте електронку»

☝️🧐 Наше підприємство завжди радо розповісти етапи робіт в подробицях, з вказівками хто за що відповідає і що виконує. І не тільки розказати. За багато років роботи ми розробили уніфіковані дорожні карти, переглянув які, надрокористувачі починають приблизно розуміти порядок роботи, приблизні терміни та інші загальні питання. Звичайно, кожне родовище, кожна робота індивідуальні. Але щоб не витрачати час клієнтів на багаточасові пояснення, на такі роботи, як отримання спеціального дозволу на користування надрами, розробка ОВД, проведення геологічного вивчення, розробка проектної документації, ми давно розробили загальну схему перебігу роботи, яку надсилаємо на початку переговорів.

7️⃣ Розкажіть як проходить процедура?

Ми не будемо давати поради на кшталт: «Читайте Закон про ОВД», хоча прочитати його таки варто.

Ми його до речі прочитали, перечитали, зрозуміли, потім зрозуміли, що зрозуміли не все… знов перечитали… і так по колу)) Це той випадок, коли вчитися треба без зупинки)

P.S. А якщо Ви не впевнені або потрібна допомога, тоді ми завжди чекаємо на Вас😁 ➡️ https://ugs.ua/services/ocinka-vplivu-na-dovkillya

будь в курсі новин та змін у законодавстві

підпишись та отримуй інформацію першим