+38 (044) 501 38 89 +38 (066) 980 49 33
+38 (063) 055 87 39 +38 (098) 108 76 56

Річний план робіт щодо відбору та витрат підземних вод

13 Грудня 2022
Річний план робіт щодо відбору та витрат підземних вод

«Життя може вносити свої корективи у будь-що та будь-де…»

Так починалась стаття на тему цього звіту в минулому році… Коли ми ще не знали, наскільки життя може вносити корективи… Тоді ми вважали, що ковідні локдауни – це жах, жах, жах… Пройшов рік. І на нашу землю прийшла ВІЙНА! Це не корективи, це повна зміна умов життя, роботи, та навіть існування нашої Держави. Але війна іде нашою країною вже рік і, сподіваємось, скоро закінчиться нашою ПЕРЕМОГОЮ!

Тому повертаємось до констант нашої професії та сфери діяльності, а саме до звітності. Сьогодні мова піде про підприємства, які знаходяться в першому ешелоні відбудови нормального життя – про видобувачів підземних вод. Переоцінити відновлення водопостачання в воєнний час важко, і ми розуміємо, які задачі і виклики стоять перед цими надрокористувачами, і їм не до того, щоб пам’ятати кожен папірець. Тому нагадуємо:

Підприємств, які отримали Спеціальний дозвіл на користування надрами, з метою геологічного вивчення в тому числі ДПР та видобування підземних вод, відповідно до п. 3.4 Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 34/м від 03 березня 2003 року, НПАОН 14.0-7.01-86, НПАОН 14.0-4.01-84, Кодексу України про надра, Ст. 51, повинні розробити та погодити з територіальним органом Держпраці Річний план відбору та витрат підземних вод.

Контрольна дата… з цим є певні проблеми, у зв’язку з певною неузгодженістю законодавства: починати виконувати його треба умовно з 1 січня, тобто на цей час він повинен бути розроблений і погоджений, але також необхідно вказати показники відбору та втрат за попередній рік, які будуть відомі умовно на 31 грудня.  Тому ми багато років користуємось не контрольною датою, а контрольним періодом, а саме: кінець поточного року-початок наступного року.

 На що звернути увагу при розробці Річного плану відбору та витрат підземних вод?

  • Показники Річного плану повинені узгоджуватись з показниками Технологічної схеми розробки родовища для надрокористувачів, які видобувають підземні води, Проекту на геологічне вивчення в т.ч. ДПР для надрокористувачів, які здійснюють геологічне вивчення;
  • Заплановані водовідбори не повинні перевищувати ліміти, встановлені дозволом на спеціальне водокористування для всіх надрокористувачів та кількості запасів підземних вод, затверджених протоколом ДКЗ для надрокористувачів, які здійснюють видобування підземних вод (при видобуванні);
  • При розробці Річного плану варто дотримуватись вимог територіального органу Держпраці. Дізнатись, які саме вимоги до Річного плану висуваються в області, де проводиться діяльність, можна на сайті територіального органу Держпраці. У разі відсутності такої інформації зв’язавшись з представниками Держпраці для уточнення вимог.
  • В більшості областей Річний план відбору та витрат підземних вод розглядається на комісії за участю представника надрокористувача, тому необхідно завчасно зателефонувати до територіального органу Держпраці і визначитись з датою розгляду.

 

Річний план відбору та витрат це напівзвітний напівпроектний документ. І принципово, при його складанні не повинно виникнути великих питань у працівника кваліфікації рівня інженера. Тому звичайно, цей документ підприємство може розробити власними силами, ніяких обмежень законодавство не встановлює. Але є можливість, що у Ваших інженерів і так «повна пазуха роботи», щоб розбиратись ще й в цих алгоритмах та нюансах. Тому ТОВ «НВП «УКРГЕОЛОГСТРОМ» у разі необхідності пропонує скористатись послугами наших фахівців, що за багато років розробили та погодили не одну сотню планів по всім областям України.

То ж дзвоніть, пишіть, приїжджайте, викликайте до себе…Ми завжді Вам допомогти!

Наші контакти незмінні - 

Телефони

     +38 (044) 501 38 89      +38 (066) 980 49 33

     +38 (063) 055 87 39      +38 (098) 108 76 56

Адреса 

     вул. Борщагівська, 145

Сторінка ФБ

https://www.facebook.com/ugs.com.ua

 

 

Все буде УКРАЇНА!

 

 

будь в курсі новин та змін у законодавстві

підпишись та отримуй інформацію першим