+38 (044) 501 38 89 +38 (066) 980 49 33
+38 (063) 055 87 39 +38 (098) 108 76 56

СПЕЦІАЛЬНИЙ ДОЗВІЛ ЧЕРЕЗ АУКЦІОН

06 Липня 2021
СПЕЦІАЛЬНИЙ ДОЗВІЛ ЧЕРЕЗ АУКЦІОН

Ну що… Новий тиждень і ми радіємо тому, що він не приніс нових гарячих🔥 новин, коли нам треба писати: «Все кинули і бігом виконувати… а то…» і трактувати нові віяння законодавства…

👌Тому ми таки продовжимо говорити про отримання Спеціального дозволу на користування надрами, того самого зеленого папірця, який перетворює звичайного підприємця на НАДРОКОРИСТУВАЧА.

ℹ Які є шляхи отримання Спеціального дозволу на користування надрами та як купити родовище зі спеціальним дозволом ми вже писали ➡️ http://ugs.ua/.../yak-kupiti-rodovishche-korisnikh...

🔷 Тепер давайте розберемося з аукціонами з продажу спеціальних дозволів.

🔸 Як же таки придбати спеціальний дозвіл на користування надрами на аукціоні? Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами затверджений постановою КМУ від 20.09.2020р. №993. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/993-2020-%D0%BF#n247.

🔸 Кому підходить? Усім потенціальним надрокористувачам, плануєма ділянка та діяльність яких не підпадає під виключення, вказані в 👉 п. 8 постанови КМУ від 30.05.2011р. №615. Ми їх викладемо та детально роздивимось, коли будемо розглядати отримання спеціального дозволу без проведення аукціону.

🔸 З чого почати? Підготувати заяву щодо номінування ділянки надр для виставлення на аукціон, до якої додаються:

- Пояснювальна записка;

- Оглядова карта;

- Ситуаційний план;

- Каталог географічних координат кутових точок;

- Програма робіт.

🔸 Що відбувається далі? Як дочекатись аукціону? Що роблять органи влади та місцевого самоврядування та що необхідно робити надрокористувачу?

☑️ Держгеонадра направляє заяву та супровідні документи до ДНВП «Геолінформ» та до Мінприроди і додатково до органів місцевого самоврядування.

☑️ ДНВП «Геолінформ» розглядає пакет на відповідність координат, наявність чи відсутність перетину з іншими ділянками, коректність і відповідність геологічної інформації, стан протоколу ДКЗ у разі його наявності та достовірність усієї інформації, вказаній в документах. За результатами розгляду документів ДНВП «Геолінформ» надає висновок про доцільність проведення аукціону з продажу спеціального дозволу на користування надрами або зауваження про невідповідність документів.

☑️ Мінприроди розглядає документи та надає погодження на виставлення ділянки надр на аукціон або надає відмову через зауваження щодо інформації, вказаної в документах або екологічні проблеми та обмеження вказаної ділянки.

☑️ Органи місцевого самоврядування розглядають документи та надають погодження на виставлення ділянки надр на аукціон або надають зауваження щодо інформації, вказаної в документах та умови користування надр, які вони б хотіли бачити в межах підпорядкованої їм території. Які саме органи місцевого самоврядування розглядають документи? 🧐 Це вирішує Держгеонадра в залежності від підпорядкування земель, на яких розташована ділянка надр.

❗️ У разі наявності зауважень від ДНВП «Геолінформ», Мінприроди або органів місцевого самоврядування, надрокористувачу повертається пакет документів з вказанням зауважень та умов, які органи влади та місцевого самоврядування висувають до користування цією ділянкою надр.

Надрокористувач виправляє зауваження та наводить дані про виконання вказаних умов в процесі користування надрами та подає нову заяву, яка розглядається в тому ж самому порядку.

✅ У разі якщо на ділянку надр, запропоновану для виставлення на аукціон, приходить позитивний висновок ДНВП «Геолінформ», погодження Мінприроди та органів місцевого самоврядування (у разі необхідності, Держгеонадра готує всі необхідні документи та ініціює початок процедури аукціону).

🌐 Оголошення про проведення аукціону публікується на сайті prozorro продажі ➡️ https://prozorro.sale/auction/

🤓 Далі необхідно ретельно вивчити Документацію аукціону.

Якщо надрокористувача влаштовують всі висвітлені умови та документи, надрокористувач реєструється на обраній ним площадці для торгів, сплачує гарантійний внесок та чекає аукціону.

🆘 Аукціон!!!!

Далі проходить сама процедура аукціону, і тут вже… спеціальний дозвіл на користування надрами отримує компанія, яка найбільше зацікавлена в цій ділянці надр і готова заплатити за право на її користування якнайбільше.

🔶 Що робити, коли Вас визнано переможцем на аукціоні? Що куди платити? Куди бігти? Що підписувати?

❗️ Всі подальші дії переможця ОБОВ’ЯЗКОВО повинні вкладатись в указані законодавством терміни. Порушення термінів підписання документів або якоїсь з оплат може призвести до анулювання результатів аукціону і, відповідно, до втрати права на отримання спеціального дозволу на користування надрами.

🔶 Які вони, ці терміни? З якої дати рахуються? Як чогось не пропустити? Все розібрали, все написали)))

📌 Підписання та публікація протоколу аукціону. В день закінчення електронних торгів система формує протокол аукціону, який протягом 6 робочих днів повинен бути підписаний оператором аукціону – Держгеонадрами та переможцем. ℹ️ Хочемо зауважити, що згідно законодавства про електронний документообіг, протокол може бути підписаний накладанням на нього кваліфікованого електронного підпису. Підписаний протокол аукціону публікується Держгеонадрами в системі електронних торгів.

📌 Оплата винагороди оператору, через якого переможець набув право на участь в аукціоні (майданчику, на якому зареєструвався покупець для участі в торгах). Оплата здійснюється переможцем у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати опублікування Держгеонадрами протоколу аукціону в системі електронних торгів. Сума розраховується за ставкою 1% або 0,5% від вартості реалізованого лоту в залежності від суми торгів.

📌 Укладання договору купівлі продажу спеціального дозволу. Договір укладається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня, що настає за днем формування протоколу. Договір публікується Держгеонадрами в системі електронних торгів.

📌 Купівля пакету аукціонної документації. Пакет аукціонної документації купується переможцем у строк, що не перевищує 20 робочих днів з дати опублікування Держгеонадрами протоколу аукціону в системі електронних торгів. Вартість пакету аукціонної документації вказується в оголошенні про проведення аукціону.

📌 Укладання договору купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами. Переможець протягом 30 робочих днів з дня укладення договору купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами сплачує кошти в розмірі, що становить різницю між ціною реалізації лота та гарантійним внеском.

📌 Купівля геологічної інформації. Сплата вартості геологічної інформації здійснюється переможцем аукціону протягом 30 робочих днів з дня укладення договору купівлі-продажу дозволу. Вартість геологічної документації вказується в оголошенні про проведення аукціону.

📌 Підготовка угоди про умови користування надрами. Текст примірної угоди доступний на сайті Держгеонадра за посиланням ➡️ https://www.geo.gov.ua/primirni-ugodi-pro-umovi.../

Необхідно обрати вид корисних копалин та вид користування надрами, та скачати відповідний примірник, та заповнити всі реквізити надрокористувача, ПІБ та підставу дій підписанта, місцезнаходження ділянки надр, назву корисної копалини*, загальні відомості про ділянку надр*, географічні координати та геологічну характеристику📎, зазначити обсяги та строки проведення робіт. Роздрукувати в двох примірниках, завірити підписом посадової особи та печаткою (за наявністю) та направити в Держгеонадра.

Чи є тут складнощі? Начебто все зрозуміло… але… як завжди є тонкощі. І стосуються вони 📌 Додатку №2 «Програма робіт». Тому що за її виконання Ви будете звітувати кожен рік❗️ Тому що її виконання чи не в першу чергу перевіряє геолконтроль. Тому що надану надрокористувачем на підписання до Держгеонадр угоду, візує декілька підрозділів Держгеонадра, і саме до програми робіт буває найбільше зауважень. Тому Програму робіт бажано заповнювати разом з тими, хто її і буде виконувати (геологами, гірничими інженерами…).

📎 доцільно взяти данні з пакету аукціонної документації.

📌 Підписання угоди про умови користування надрами. Держгеонадра після отримання від надрокористувача угоди, в особі своїх підрозділів перевіряє її на відповідність вимогам законодавчих, підзаконних та відомчих актів, та у разі відсутності зауваженнь підписує угоду зі свого боку та надає дозвіл на користування надрами.

🥳 Уххх!!! Отримали!!! ВСЕ!!! ВСЕ??? Навряд чи… Далі буде… Буде цікава робота, будуть успіхи та робочі проблеми, будуть інвестиції та доходи, перевірки та багато, багато цікавого… Але про це згодом… А зараз хапаємо «зелененьку бумажку», запираємо її в сейф ОБОВЯЗКОВО!!! (дзвінки на наступний день після отримання «А ми дозвіл загубили поки святкували…» вже трохи дістали) і… святкувати!!!!

ℹ️ В наступний раз ми розкажемо що робити для цього свята тим, хто згідно з законодавством потрапляє в перелік на отримання дозволу без аукціону…

будь в курсі новин та змін у законодавстві

підпишись та отримуй інформацію першим