Отримання Спеціального дозволу (СД)
Спеціальний дозвіл на користування надрами (СД) – це документ, який дає право надрокористувачу проводити вивчення надр, здійснювати дослідно-промислову розробку та видобування корисних копалин. Надається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр на всі види корисних копалин. Від правильно організованої роботи на етапі його отримання залежить строки та умови його отримання, складання програми робіт та процедурне оформлення СД значною мірою впливає на успішність та рентабельність видобувної діяльності.
Етапи робіт
- Розробка пакету документів до Держгеонадра на отримання СД на користування надрами
- Підписання та подання пакету документів до Держгеонадра
- Погодження Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України
- Погодження обласними радами - на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
Погодження відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - на користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення. - Рішення про надання СД на користування надрами без проведення аукціону, після отримання всіх погоджень (винесення документів на комісію)
- Публікація Наказу та отримання листа з рішенням комісії
- Розрахунок вартості СД на користування надрами з ДНВП "Геоінформ України"
- Купівля геологічної інформації (у разі необхідності)
- Розробка та підписання Угоди на користування надрами
- Отримання СД на користування надрами.
Порядок дій для початку виконання робіт
- Отримання первинної інформації від Надрокористувача
- Розробка пакету документів до Держгеонадр (згідно Додатку 1 до Порядку)